Projekt zakończony, ale my działamy dalej! Odwiedź serwis internetowy Pracowni Zrównoważonego Rozwoju ➔

Znamy ostateczny projekt „Nowej” Polnej

Projekt Nowej Polnej w wielu miejscach bezpośrednio odpowiada na oczekiwania okolicznych mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą w pełni zadowoleni, ale ostateczny, uzgodniony z większością mieszkańców projekt przebudowy ulicy odmieni charakter tej części Torunia. 

W 2015 roku Miejski Zarząd Dróg planuje przygotowanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych. Prace budowlane planowane są na 2016 rok.

Mieszkańcy osiedla „Przy Lesie” otrzymają nową przestrzeń publiczną. „Stara” Polna stanie się deptakiem bez samochodów. Z kolei ‘’Nowa” Polna poprawi bezpieczeństwo, odsunie ruch tranzytowy od okien i w minimalnym stopniu zaingeruje w istniejącą zieleń.

Z uwag, które były najczęściej podnoszone przez mieszkańców w trakcie konsultacji udało się uwzględnić głosy dotyczące poszerzenia lewoskrętu do zjazdu na Osiedle Przy Lesie, zagwarantować bezpieczne dojście do przystanków autobusowych oraz zapewnić swobodny dojazd do posesji mieszkańcom domów z działek św. Józefa. Warto zwrócić uwagę na możliwość przyszłego zagospodarowania istniejących terenów zielonych jako przestrzeni rekreacyjnej. To ważna kwestia dla użytkowników ulicy podnoszona w trakcie konsultacji.

Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami „Nowej” Polnej. Można je także zobaczyć na osiedlu „Przy Lesie”.

tablica_1

 

tablica_2

tablica_3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress