Projekt zakończony, ale my działamy dalej! Odwiedź serwis internetowy Pracowni Zrównoważonego Rozwoju ➔

Ostatecznie to mieszkańcy zadecydują, jaka będzie Nowa Polna

Już jutro, w sobotę – 22 listopada, spotykamy się z mieszkańcami, aby ustalić ostateczną koncepcję przebudowy ulicy Polnej. Mobilny Punkt Konsultacyjny pojawi się przy przejeździe kolejowym, na wysokości ulicy Porzeczkowej, w godzinach od 11:00 do 14:00.

W trakcie październikowych konsultacji najwięcej kontrowersji, szczególnie wśród mieszkańców osiedla działki św. Józefa, wzbudził wjazd na osiedle domków jednorodzinnych przez ulicę Morcińskiego. Oznacza to brak bezpośredniego zjazdu na osiedle z nowej nitki ulicy Polnej. W opinii mieszkańców takie rozwiązanie to niepotrzebna pętla, strata czasu i paliwa.

Miejski Zarząd Dróg postanowił zaproponować kolejne rozwiązanie. Na nowej ulicy Polnej, na wysokości działek św. Józefa, pojawi się rondo pozwalające na bezpośredni zjazd na osiedle. Czy to rozwiązanie spodoba się mieszkańcom? Przekonamy się już jutro.

W koncepcji przebudowy ulicy Polnej uwzględniono także inne uwagi zgłoszone przez mieszkańców m.in. dodatkowe elementy uspokojenia ruchu, bezpieczne i komfortowe dojścia do przystanków autobusowych.

Przepisnaulice_22 listopada

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress