Projekt zakończony, ale my działamy dalej! Odwiedź serwis internetowy Pracowni Zrównoważonego Rozwoju ➔

Nowa Polna zgodna z oczekiwaniami mieszkańców?

Już w najbliższy weekend (4 i 5 października 2014 r.) światło dzienne ujrzy koncepcja przebudowy ulicy Polnej na odcinku od Szosy Chełmińskiej do Szosy Okrężnej. Koncepcja powstała na podstawie przeprowadzonych w lipcu 2014 r. sondaży z użytkownikami ulicy oraz uwag mieszkańców zgłoszonych do wstępnego projektu przebudowy.

Nowa Polna planowana jest jako układ jednojezdniowy, dwupasmowy o klasie drogi Z (zbiorczej). Oznacza to, że droga przeznaczona jest nie tylko dla najbliższych jej użytkowników (mieszkańców), ale obsługuje też ruch poza lokalny (jest drogą przelotową, tranzytową). Wstępny projekt zakłada odsunięcie ul. Polnej od zabudowy mieszkalnej w kierunku północnym. Jednocześnie w istniejącym śladzie ul. Polnej proponuje się budowę ciągu pieszo – rowerowego.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz użytkowników ulicy do zapoznania się ze szczegółami proponowanej koncepcji. W sobotę (4 października) czekamy na Państwa w okolicach domów jednorodzinnych od ul. Porzeczkowej do ul. Orzechowej od godziny 10.00 do 15.00. Natomiast w niedzielę (5 października) będziemy na parkingu sklepu Netto, w tych samych godzinach, co dzień wcześniej. W sobotę od godz. 11.00 do 13.00 do dyspozycji mieszkańców będzie projektant.
Uwagi będzie można również składać za pomocą formularza internetowego na stronie www.przepisnaulice.pl. Formularz będzie dostępny od soboty (4 października).

W wyniku pierwszych konsultacji z mieszkańcami i użytkownikami ulicy Polnej do wstępnego projektu wprowadzono kilka zmian. Najważniejsze z nich to:
1. Poprowadzenie chodnika i ścieżki rowerowej przy skrzyżowaniu ul. Polnej z Szosą Chełmińską (wzdłuż stacji Orlen).
2. Na odcinku od Szosy Chełmińskiej do wysokości ulicy Porzeczkowej poprowadzony będzie chodnik ze ścieżką rowerową, na dalszym odcinku wytyczona zostanie pieszojezdnia.
3. Nowa nitka ulicy Polnej zostanie odsunięta od zabudowań mieszkalnych na znacznym odcinku o około 15 metrów i oddzielona pasem zieleni (pasem zieleni zostanie otoczony z obu stron istniejący ślad ulicy Polnej, na znacznym odcinku około 5 metrów z każdej strony).
4. Wzdłuż istniejącego śladu ul. Polnej na wysokości domów jednorodzinnych (od ul. Porzeczkowej do ul. Orzechowej) zostaną wprowadzone elementy spowalniające ruch – wyniesione płyty skrzyżowań (nie na każdym ze skrzyżowań).
5. Dojazd do domów jednorodzinnych (od ul. Porzeczkowej do ul. Orzechowej) zostanie poprowadzony przez ulicę Morycińskiego i Jesienną.
6. Wytyczonych zostanie kilka dodatkowych miejsc parkingowych na wysokości Osiedla Przy Lesie i odcinka domów jednorodzinnych (od ul. Porzeczkowej do ul. Orzechowej).

Polna_Przepisnaulice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress