Projekt zakończony, ale my działamy dalej! Odwiedź serwis internetowy Pracowni Zrównoważonego Rozwoju ➔

Mieszkańcy zdecydowali, jak ostatecznie będzie wyglądać nowa Stara Droga

W zeszłym tygodniu (10 lipca 2014 roku) spotkaliśmy się z użytkownikami Starej Drogi, aby zaprezentować projekty przebudowy ulicy przygotowane przez projektanta. Nowa Stara Droga została zaprojektowana w oparciu o potrzeby i oczekiwania jej użytkowników zebrane w trakcie diagnozy społecznej oraz na podstawie wytycznych wypracowanych przez mieszkańców w Grupie Roboczej.

Mieszkańcy zaaprobowali jeden z trzech zaproponowanych wariantów koncepcji przebudowy ulicy. Wybrany wariant zakłada utrzymanie lokalnego charakteru drogi oraz pogodzenie interesu kierowców, pieszych, rowerzystów oraz tych użytkowników ulicy, którzy spacerują czy spotykają się z sąsiadami.

Podczas dyskusji uczestnicy wnieśli uwagi do wybranej koncepcji uszczegółowiające projekt przebudowy Starej Drogi. Określono m.in kolor nawierzchni kostki bezfazowej – czerwony oraz wyniesionych skrzyżowań i progu zwalniającego – kolor niebieski. Wskazano także na potrzebę zastosowania obustronnych, niskich krawężników oraz zjazdu do zbiorczegopojemnika na odpady. Użytkownicy Starej Drogi chcą również ocalić dwa drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania Stara Droga-Okólna i zmienić zaproponowane przez projektanta lokalizacje przy ulicy. Na dalszym odcinku Starej Drogi od ulicy Okólnej do ostatnich zabudowań obecni na spotkaniu mieszkańcy zaaprobowali rozwiązanie, które zakłada utwardzenie pasa drogowego na całej szerokości.

przepisnaulice-52

Wśród obecnych mieszkańców była także Radna Rady Miasta Torunia – Danuta Zając, która wyraziła swoją aprobatę dla działań podjętych na Starej Drodze. Obiecała także podjąć starania dla jak najszybszego zarezerwowania środków w budżecie miasta na realizację koncepcji przebudowy Starej Drogi.

W chwili obecnej projektant oraz pracownicy MZD pracują nad wprowadzeniem poprawek do wybranego projektu koncepcji.  O postępach prac będziemy informować.

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress