Projekt zakończony, ale my działamy dalej! Odwiedź serwis internetowy Pracowni Zrównoważonego Rozwoju ➔

Mieszkańcy Starej Drogi spotkają sie z projektantem

Już w najbliższy czwartek (10 lipca 2014 r.) mieszkańcy ulicy Stara Droga spotkają się z projektantem. Jest to kolejny etap konsultacji przebudowy ulicy Stara Droga. Zapraszamy do Domu Muz (ul. Okólna 169) na godzinę 18:00.

Koncepcja przebudowy Starej Drogi przygotowana została przez projektanta w oparciu o wyniki diagnozy społecznej (badania przestrzeni, badania opinii użytkowników ulicy i spotkania przeprowadzone w kwietniu i maju br.) oraz wytyczne mieszkańców wypracowane w Grupie Roboczej. Mieszkańcy silnie artykułowali potrzebę remontu dłuższego, niż zakładała pierwotna koncepcja, odcinka ulicyOdpowiadając na potrzeby mieszkańców, Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zdecydował, że ulica Stara Droga zostanie wyremontowana na całym odcinku pomiędzy ulicą Podgórską a Strzałową. To niewątpliwie pierwszy sukces konsultacji społecznych prowadzonych w sprawie przebudowy ulicy.

Czego jeszcze oczekują mieszakńcy Starej Drogi?

Mieszkańcom zależy na utrzymaniu lokalnego charakteru drogi, ich oczekiwania w stosunku do przebudowy ulicy ograniczają się głównie do rozwiązań pozwalających na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ulicy i wzmocnienia istniejących funkcji – komunikacyjnej i rekreacyjnej (m.in. miejsca spacerów, spotkań, czy dojścia i dojazdu do posesji). Szczegółowe informacje o potrzebach i oczekiwaniach mieszańców prezentujemy w RAPORCIE, podsumowującym etap diagnozy i pracę Grupy Roboczej.
W opracowaniu znajduje się także streszczenie przebiegu procesu konsultacji na Starej Drodze i podsumowanie wyników konsultacji.

Rozwiązania zaproponowane w koncepcji podlegają dalszym uzgodnieniom i będą przedmiotem dyskusji z użytkownikami ulicy na czwartkowym spotkaniu. Po zebraniu i omówieniu wszystkich uwag mieszkańców, projektant naniesie poprawki i przygotuje ostateczną wersję dokumentu. Następnie opracowany zostanie projekt przebudowy ulicy.

przepisnaulice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress